Odszkodowanie za wypadek przy pracy

Kiedy pracownik ulegnie wypadkowi na stanowisku pracy ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. W takiej sytuacji składa się wniosek do pracodawcy o jednorazowe odszkodowanie, w przypadku kiedy wypadek był śmiertelny taki wniosek składa rodzina zmarłego. Nie musimy obawiać się o formularz wniosku, ponieważ dostarcza go zakład pracy.

Po otrzymaniu wniosku pracodawca ma obowiązek skompletować niezbędną do ustalenia uszczerbku na zdrowiu pracownika dokumentacje (zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia pracownika, protokół powypadkowy, gdy wypadek był śmiertelny to odpis aktu zgonu). Osoba, która stara się o odszkodowanie zostanie zbadana przez lekarza orzecznika ZUS. Lekarz ustali stopień uszczerbku na zdrowiu i ustali czy ma on związek z wypadkiem podczas pracy. Później wyznaczana jest wysokość odszkodowania, na którą składa się kilka czynników. Odszkodowanie Wrocław jest w pewnym stopniu rekompensatą za wyrządzone krzywdy.

Należy jednak pamiętać, że dochodzenie odszkodowań wcale nie jest prostym zadaniem i wymaga ono sporej wiedzy w kwestiach prawa. Najlepiej jest więc udać się do prawnika. Dochodzenie odszkodowań samotnie jest sporym wyzwaniem, z którym wcześniej czy później i tak będziemy mieć problemy. Nie powinniśmy więc bagatelizować tego problemu i zadbać o to by prawnik zajął się wszelkimi kwestiami związanymi z tematem jakim są odszkodowania. Wiele cennych informacji możemy znaleźć w Internecie, na pewno natkniemy się na wizytówki adwokatów promujących swoje usługi w zakresie dochodzenia odszkodowań.

Artykuł pochodzi ze strony www.shout.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *